Parafia Greckokatolicka p.w. Narodzenia NMP w Pasłęku

XIX Archieparchialny Przegląd Twórczości Religijnej

011W sobotę 17 listopada 2018r. w Górowie Iławeckim odbył się już XIX Archieparchialny Przegląd Twórczości Religijnej. Organizatorem wydarzenia był Archieparchialna Komisja Katechetyczna oraz parafia greckokatolicka w Górowie Iławeckim. Tradycyjnie już młodzi artyści gościli w pomieszczeniach Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. W tym roku na te szczególne wydarzenie zawitał Metropolita Przemysko-Warszawski J.E. Ks. Abp Eugeniusz Popowicz.

Otwarciem uroczystości było procesyjne wniesienie Ewangelii, z której następnie zostało odczytane słowo o Jezusie, który jako dziecko pozostał w świątyni gdzie nauczał (por. Łk 2,41-50). Po odczytaniu Ewangelii ze słowem do zebranych zwrócił się Abp Eugeniusz oraz ks. Jan Łajkosz.
W tym roku na scenie wystąpiło 18 grup, a wśród nich również dzieci i młodzież z naszej parafii. Licząca ponad 30 osób grupa młodych artystów w wieku od 2 do 18 lat przedstawiła program „Słowo Boże i ja…”. Przedstawienie było hybrydą fragmentów Pisma Świętego określających czym jest Słowo Boże w życiu człowieka oraz prezentacji multimedialnej ukazującej różne odsłony Pisma Świętego w naszym życiu. Na zakończenie wszyscy artyści wraz z katechetą oraz rodzicami najmłodszych uczestników zaśpiewali piosenkę „Бог любить нас!”. Radosny i wesoły występ był przyjęty z ogromną aprobatą i wielkimi brawami publiczności.
Gratuluję wszystkim, którzy wystąpili i dziękuję za pomoc w przygotowaniu tego wystąpienia :).

Ks. Igor Hubacz

foto: B. Tchórz, M. Mazurek, E. Hubacz